Ranking 100 najlepszych filmów w historii kina wg użytkowników filmweb.pl - opisy, zwiastuny, obsada.
Blog > Komentarze do wpisu

Buntownik z wyboru / Good Will Hunting (1997)

"Buntownik z wyboru" to wyróżniona 9 nominacjami do Oscara i Złotym Globem opowieść o konflikcie doświadczonego terapeuty (Robin Williams) i "skłóconego z życiem", wybitnie uzdolnionego młodego chłopaka (Matt Damon).
Tytułowy Will Hunting nie ma większych ambicji, niewiele też oczekuje od życia. Wykonuje dorywcze prace fizyczne, a wieczorami włóczy się po okolicznych barach często wdając się w awantury. Zwrot w jego życiu następuje w dniu, kiedy nieoczekiwanie odkryte zostają jego wybitne uzdolnienia matematyczne, a on sam poznaje piękną studentkę. Will staje w obliczu pierwszego poważnego wyboru: musi zdecydować, czy nadal żyć będzie na pograniczu prawa, czy też podejmie rzucone mu wyzwanie i spróbuje zmienić swój stosunek do świata. W zmaganiach z samym sobą ma mu pomóc psycholog, który słynie z niekonwencjonalnych metod działania. Dochodzi do starcia dwóch silnych osobowości, które przynosi zaskakujące efekty... "Buntownik z wyboru" został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, którzy porównują go z "Młodymi gniewnymi" i "Stowarzyszeniem umarłych poetów". Film odniosł wielki sukces kasowy na ekranach kina amerykańskich, wpływy z jego wyświetlania już dziś przekraczają 80 mln. dolarów.

produkcja: USA gatunek: Dramat
reżyseria Gus Van Sant scenariusz Ben Affleck, Matt Damon zdjęcia Jean-Yves Escoffier muzyka Danny Elfman czas trwania: 126 min.
obsada Matt Damon, Robin Williams, Ben Affleck, Minnie Driver, Casey Affleck

niedziela, 11 kwietnia 2010, kin0maniak

Polecane wpisy